7.2.
2020
Leden u druháků

Nový rok. Nová přání. Předsevzetí. Nové šance, nové zážitky a nové příběhy. Rok 2020 nám začal kulturně - návštěvou koncertu Rožmberské kapely v čele s Mariem Mesanym. Zaujaly nás hlavně středovéké a renesanční hudení nástroje, ale taky pánové a paní, kteří byli oblečení jako z pohádky (pánové jako královští šašci, paní jako princezna).

Kromě kulturna se ale leden nesl především ve sportovním duchu. Každý čtvrtek jsme chodili bruslit na kluziště na Letnou. Největší sportovní výkony jsme ovšem podávali na lyžařském výcviku v Nových Hutích. Jako zázrakem nám nasněžilo, a tak jsme mohli na sjezdovce lyžovat bez omezení. Odpolední bobování na kopci bez umělého zasněžování už bylo horší, ale bobovali jsme nakonec každý den. Večer jsme zpívali a poslouchali Danielovo čtení.

Hned po lyžáku nám přišel Matouš Šimek vyprávět o svých zážitcích ze života v Indii. Mohli jsme si tak lépe představit prostředí, o kterém (mimo jiné) hrajeme v našem divadelním představení Cesta kolem světa za 80 dní.

Z výuky stojí za zmínku třeba odhadování a následné měření délky (např. malíčku u nohy nebo sportovní hřiště) v matematice nebo obraz v ledu v prvouce (co myslíte, zamrzl?)

Pololetní vysvědčení bylo už naše třetí vysvědčení v řadě. Takové vysvědčení, to je velká věc a pochvala za naše půlroční snažení. Proto jsme si potom velmi užívali zasloužený odpočinek během pololetních prázdnin.

Čeká nás únor, masopustní měsíc plný masek, barevných pentliček, písniček a zabijaček (dobře, ty zabijačky asi u nás ve třídě neuskutečníme, ale masopustní slavnost se chystá!)

Milí rodiče, hezké únorové dny přejí děti z druhé třídy, Lucie, Eliška a Marcela.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít