11.6.
2019
Květen ve III.třídě

Milí rodiče,

květen začal svátečními dny a na Bratrské škole především táborákem. Paní ředitelka opět objednala příjemné počasí, takže se skutečně vydařil.

Na škole v přírodě jsme hodně sportovali. Při školní olympiádě děti soutěžily v běhu na 60 m, ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem, ve štafetovém běhu, ale také ve skoku přes švihadlo, ve slalomu s míčem nebo v pinkání ping-pongovým míčkem. Družstva tříd se utkala ve vybíjené a smíšená družstva ve fotbalu, florbalu a přehazované.

Na karnevalu se většina dětí pochlubila nápaditými maskami. Ustoupili jsme od vyhodnocování nejlepších (prakticky to spravedlivě vyřešit nelze) a raději jsme děti zapojili do zábavných soutěží a karnevalového reje.

Noční stezku odvahy zvládly statečně všechny děti.

Ráno i večer jsme pravidelně zpívali pod vedením pana učitele Daniela a s podporou paní učitelky Dáši i pana faráře Miloše Rejchrta, který nás naučil novou píseň

Laskavá přítomnost pana faráře nás provázela po celou dobu pobytu – povzbuzoval děti i dospělé.

Nechyběla ani anglická konverzace s panem učitelem Samem.

Šárka připravila dětem s úspěchem odpolední bojovku.

V průběhu školy v přírodě jsme se zabývali různými ekosystémy. Při pozorování života ve vodě jsme našli například domečky chrostíků a viděli užovku obojkovou, poznávali jsme rostliny a živočichy. Dokonce jsme se stali výzkumníky, kteří sbírali vzorky přírodnin a následně je prohlíželi digitálním mikroskopem. Nechyběly úkoly z češtiny a matematiky.

Okolí školy v přírodě jsme využili k různým herním aktivitám. V lese děti tentokrát postavily společně velké obydlí z větví.

Většinu aktivit jsme propojili třídní hrou o České republice.

Během školy v přírodě o nás svědomitě pečovala paní doktorka Šárka.

Cesta domů proběhla bez problémů.

Poslední týden května jsme opakovali a procvičovali učivo. I když jsme se nenacházeli na posledních stranách některých učebnic, učivo stanovené vzdělávacím programem jsme probrali a procvičili.
 

Přeji dětem i Vám hodně sil v závěru školního roku.

Marie Nováková ve spolupráci se Zuzanou Machytkovou a Šárkou Martinkovou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít