5.6.
2019
Květen v 5.třídě

Spolu s květy v přírodě rozkvétáme i my do krásy. Ač to tak mnohdy nevypadá, stávají se z nás stále moudřejší mladí lidé. Ať už si povídáme ve vlastivědě o smutných a těžkých časech nebo v přírodovědě v pokračování programu Jak jsem přišel na svět o dospívání a vzniku života. Ať už děda Kláry, který nám přehledně a poutavě přiblížil dobu od roku 1948 do roku 1989 nebo paní Nábělková, která u nás byla s programem o dospívání nebo slečny z poradny minulý měsíc, všichni nás moc chválili za to, jak soustředěně a se zájmem jsme poslouchali, odpovídali na otázky a o tématech přemýšleli. Poslední dvouhodinovka dramatické výchovy byla také velmi zábavná, tvůrčí a příjemná pro obě strany.

Na školu v přírodě jsme se mnozí velmi těšili a někteří, jako vždy, se trochu báli stýskání a sportovního dne. Letos jsme ji prožili s Nekonečným příběhem Michaela Endeho. Začali jsme tam, kde Bastian vstupuje do příběhu a začíná ho svými přáními tvořit. Přestože mnozí neradi píšeme, zvládli jsme si svůj příběh částečně napsat, namalovat a nalepit. A hlavně čekala nás nejen vyprávěcí soutěž, kdy jsme se nahrávali a pak poslouchali, ale hlavně mnoho přemýšlení nad těžkými otázkami. Možná to nejdůležitější, co se můžeme naučit, je právě ty otázky v příběhu rozpoznat a přemýšlet nad odpověďmi. Možná, že stejně zhoubná, jako pohodlnost těla, je i pohodlnost mysli. A jako vždy jsme se vypravili na náš kopec stavět domečky a také do Bastianem stvořeného lesa vidět vše novýma očima a najít poklad a také do okolí na procházky i na tu na Kočičí kopec poslední večer před táborákem. Nejen dopoledne jsme usilovně trénovali všemožné sportovní disciplíny, a také jsme byli dost dobří, všichni, i když obzvláště pyšní jsme byli na pár z nás, kteří byli stále na prvních místech! Jako vždy nás také čekala noční bojovka a karneval, na který jsme se dokonce naučili anglicky píseň z Nekonečného příběhu. A zpívalo se také po večerech a nejkrásnější byla písnička pana faráře. A zpívali jsme také poslední večer při táboráku, a zpívali jsme tak dlouho do noci a tak dlouho jsme pak koukali na noční oblohu a přikládali jsme do ohně, až se nám oči zavřely a my jsme se probudili zase zpátky ve školní realitě plné učení a závěrečných testů. Zbývá už jen málo věcí k dokončení. Ještě párkrát se spolu pohádáme a zasmějeme a bude konec roku. Teď ale hurá na rozlučkový pobyt do Bělče!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít