5.6.
2019
Květen v 5.třídě

Spolu s květy v přírodě rozkvétáme i my do krásy. Ač to tak mnohdy nevypadá, stávají se z nás stále moudřejší mladí lidé. Ať už si povídáme ve vlastivědě o smutných a těžkých časech nebo v přírodovědě v pokračování programu Jak jsem přišel na svět o dospívání a vzniku života. Ať už děda Kláry, který nám přehledně a poutavě přiblížil dobu od roku 1948 do roku 1989 nebo paní Nábělková, která u nás byla s programem o dospívání nebo slečny z poradny minulý měsíc, všichni nás moc chválili za to, jak soustředěně a se zájmem jsme poslouchali, odpovídali na otázky a o tématech přemýšleli. Poslední dvouhodinovka dramatické výchovy byla také velmi zábavná, tvůrčí a příjemná pro obě strany.

Na školu v přírodě jsme se mnozí velmi těšili a někteří, jako vždy, se trochu báli stýskání a sportovního dne. Letos jsme ji prožili s Nekonečným příběhem Michaela Endeho. Začali jsme tam, kde Bastian vstupuje do příběhu a začíná ho svými přáními tvořit. Přestože mnozí neradi píšeme, zvládli jsme si svůj příběh částečně napsat, namalovat a nalepit. A hlavně čekala nás nejen vyprávěcí soutěž, kdy jsme se nahrávali a pak poslouchali, ale hlavně mnoho přemýšlení nad těžkými otázkami. Možná to nejdůležitější, co se můžeme naučit, je právě ty otázky v příběhu rozpoznat a přemýšlet nad odpověďmi. Možná, že stejně zhoubná, jako pohodlnost těla, je i pohodlnost mysli. A jako vždy jsme se vypravili na náš kopec stavět domečky a také do Bastianem stvořeného lesa vidět vše novýma očima a najít poklad a také do okolí na procházky i na tu na Kočičí kopec poslední večer před táborákem. Nejen dopoledne jsme usilovně trénovali všemožné sportovní disciplíny, a také jsme byli dost dobří, všichni, i když obzvláště pyšní jsme byli na pár z nás, kteří byli stále na prvních místech! Jako vždy nás také čekala noční bojovka a karneval, na který jsme se dokonce naučili anglicky píseň z Nekonečného příběhu. A zpívalo se také po večerech a nejkrásnější byla písnička pana faráře. A zpívali jsme také poslední večer při táboráku, a zpívali jsme tak dlouho do noci a tak dlouho jsme pak koukali na noční oblohu a přikládali jsme do ohně, až se nám oči zavřely a my jsme se probudili zase zpátky ve školní realitě plné učení a závěrečných testů. Zbývá už jen málo věcí k dokončení. Ještě párkrát se spolu pohádáme a zasmějeme a bude konec roku. Teď ale hurá na rozlučkový pobyt do Bělče!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít