10.6.
2019
Květen u prvňáčků

Milí rodiče,

předposlední měsíc školy utekl jako voda a z nás už jsou zkušení a ostřílení prvňáci. Květen začal hned dvěma státními svátky - 1. a 8.5. Ten druhý byl následován dvěma dny ředitelského volna. A i přes toto volno a týdenní pobyt na škole v přírodě jsme se toho zvládli mnoho naučit!

Tak třeba: v českém jazyce většinu psacích písmen (dokončili jsme oranžovou písanku), také jsme si zvykli na psaní psacích krátkých diktátů i opisů. Pravidelně a krásně plynule čteme a už si vybíráme, jakou knížku si půčíme z knihovny na prázdniny k vodě.  V matematice už bezpečně známe všechna prostředí a dokončujeme 2. díl učebnice. V prvouce jsme strávili mnoho času venku, mluvili jsme o ekologii, o změnách počasí a pozorovali různé druhy předpovědí počasí.

A teď už, milí rodiče, ke škole v přírodě. Pro někoho z nás to byla premiéra! Se slzami v očích jsme se rozloučili a za první zatáčkou už jsme vybalovali zabalené svačinky. Ubytovali jsme se v druhém patře budovy G. Hned po ubytování jsme šli ochutnat místní dobrůtky do jídelny. Většinu odpolední jsme trávili s Marcelou v lese. S Lucií a Eliškou jsme zase byli během dopolední. Víte kde? No..většinou také v lese. Zažili jsme tam například program fotografování, kde jsme pomocí rámečků vyrobených ze čtvrtek fotili v přírodě to, co se nám nejvíce líbilo. Po výstavě těchto fotek jsme k nim dokonce psali i básně podle toho, jaké pocity v nás fotografie vyvolávaly. Také jsme si hodně četli v encyklopedii o lese, zkoumali, kdo žije pod kameny a kdo mezi kořeny, jaké stopy patří lesním zvířatům a jaké lesním skřítkům atp: ). Na ta propršená dopoledne si pro nás paní učitelka připravila program dovnitř. Řekneme vám třeba o tom výtvarném, který se nám moc líbil: dokreslovali jsme obrazy k Dixit kartičkám a ponořili se tak do světa naší fantazie. Na tyto výtvarná díla jsme pak vytvářeli myšlenkové mapy ve skupinkách. Také jsme vyráběli škvorníky-hotely pro škvory-které nám teď visí na zahradě, psali jsme vám pohledy, četli jsme si a paní učitelka s námi vyzkoušela všechno učení se venku (podle internetových stránek ucimesevenku.cz), na které ve škole většinou nezbývá čas..zvládli jsme toho skutečně hodně!

Kromě toho všeho i odpolední protancované maškarní, čtvrteční sportovní den, kde se protáhly nejen naše svaly při slalomu s míčem, pinkání pingpongovým míčkem, házením a skokem do dálky, během a skákáním přes švihadlo, ale i naše hlavičky při sportovním kvízu. V úterý jsme se vydali na celodenní výlet do opravdu krásného Krásného Dvora s programem zaměřeným na zahradní architekturu (připravovali jsme se na příjezd císaře) a s návštěvou ovčí farmy ve Valči. Statečně jsme zvládli i noční bojovku v lese a poslední večer jsme si zazpívali u táboráku.

Na konci týdne jsme ale byli rádi, že se vracíme za vámi do Prahy (paní učitelky nejvíc!:)).

Se slunečními paprsky v zádech se chystáme na poslední měsíc, který strávíme coby prvňáci. Moc se na něj těšme, protože nás ještě čeká mnoho dobrodružství.

Krásné dny,

děti z první třídy, Lucie,Eliška a Marcela.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít