6.12.
2019
Jak si druháci užili listopad?

Jak to bylo po podzimních prázdninách? Přivítal nás listopad se svými mlhami, dešti a tmou, která nás vítala, když jsme odcházeli z družiny domů moc pozdě (nebo do družiny moc brzy). My jsme se ale nenechali zlákat listopadem a jeho pochmurnou náladou, při hodinách jsme byli aktivní a hodně jsme toho zvládli.

V českém jazyce procvičit a zdokonalit naše psací písmo, číst nahlas i potichu, pracovat v páru i ve skupinkách. Zjistili jsme, že slova mají svůj význam, některá jsou podřazená těm nadřazeným, jaké znaménko píšeme nad dlouhým u, opakovali jsme druhy vět a další učivo z října. V matematice jsme se posunuli v učebnici a zdokonalili se ve všech prostředích. V prvouce jsme se bavili o pocitech a náladách, o živočiších, kteří se ukládají k zimnímu spánku a o podzimu obecně. Nejvíce času jsme ale věnovali 30. výročí svobody. Přečetli jsme knihy Zeď a Trikolora, dívali jsme se na video Díky, že můžem a sdíleli zážitky, o kterých nám řekli naši rodiče a prarodiče. Završili jsme to v pátek 15.11., kdy k nám na návštěvu přišel Davidův tatínek Michael Kocáb, jeden z nejpovolanějších hovořit o změně režimu a jejím zákulisí. Moc mu za to děkujeme!

Velmi se nám líbil program Vnímání krajiny tělem. Spolu s lektorkou Terezou jsme se procházeli v okolí Zadní Kopaniny, hráli jsme si venku, vnímali podzim všemi smysly, klouzali se v roklince, špinili si ruce, plížili jsme se zvířecími stezičkami, křičeli a hledali naší ozvěnu. Bylo to prima!

Ve středu večer zamazané kalhoty vystřídaly slavnostní šaty a košile. Sešli jsme se totiž na výtvarné aukci naší školy a zpívali tam písničku Hej!, kterou pro nás napsala Jana Ivanovičová, maminka Nikyho. Taky moc děkujeme!

Poslední listopadový den se naše škola proměnila v kouzelný voňavý ráj, vyráběli jsme totiž s rodiči krásné adventní věnce a celkově školu oblékali do vánočního kabátku. 

Teď už zapalujeme svíčky na adventním věnci a odkrýváme okénka z adventního kalendáře. Velmi se všichni těšíme na Vánoce a na všechna tajemství, které s sebou přinesou.

Advent si moc užíváme. Užívejte si ho taky!

Děti ze druhé třídy, Lucie, Eliška a Marcela. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít