6.12.
2019
Jak si druháci užili listopad?

Jak to bylo po podzimních prázdninách? Přivítal nás listopad se svými mlhami, dešti a tmou, která nás vítala, když jsme odcházeli z družiny domů moc pozdě (nebo do družiny moc brzy). My jsme se ale nenechali zlákat listopadem a jeho pochmurnou náladou, při hodinách jsme byli aktivní a hodně jsme toho zvládli.

V českém jazyce procvičit a zdokonalit naše psací písmo, číst nahlas i potichu, pracovat v páru i ve skupinkách. Zjistili jsme, že slova mají svůj význam, některá jsou podřazená těm nadřazeným, jaké znaménko píšeme nad dlouhým u, opakovali jsme druhy vět a další učivo z října. V matematice jsme se posunuli v učebnici a zdokonalili se ve všech prostředích. V prvouce jsme se bavili o pocitech a náladách, o živočiších, kteří se ukládají k zimnímu spánku a o podzimu obecně. Nejvíce času jsme ale věnovali 30. výročí svobody. Přečetli jsme knihy Zeď a Trikolora, dívali jsme se na video Díky, že můžem a sdíleli zážitky, o kterých nám řekli naši rodiče a prarodiče. Završili jsme to v pátek 15.11., kdy k nám na návštěvu přišel Davidův tatínek Michael Kocáb, jeden z nejpovolanějších hovořit o změně režimu a jejím zákulisí. Moc mu za to děkujeme!

Velmi se nám líbil program Vnímání krajiny tělem. Spolu s lektorkou Terezou jsme se procházeli v okolí Zadní Kopaniny, hráli jsme si venku, vnímali podzim všemi smysly, klouzali se v roklince, špinili si ruce, plížili jsme se zvířecími stezičkami, křičeli a hledali naší ozvěnu. Bylo to prima!

Ve středu večer zamazané kalhoty vystřídaly slavnostní šaty a košile. Sešli jsme se totiž na výtvarné aukci naší školy a zpívali tam písničku Hej!, kterou pro nás napsala Jana Ivanovičová, maminka Nikyho. Taky moc děkujeme!

Poslední listopadový den se naše škola proměnila v kouzelný voňavý ráj, vyráběli jsme totiž s rodiči krásné adventní věnce a celkově školu oblékali do vánočního kabátku. 

Teď už zapalujeme svíčky na adventním věnci a odkrýváme okénka z adventního kalendáře. Velmi se všichni těšíme na Vánoce a na všechna tajemství, které s sebou přinesou.

Advent si moc užíváme. Užívejte si ho taky!

Děti ze druhé třídy, Lucie, Eliška a Marcela. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít