5.1.
2021
Jak se rozloučili druháci s rokem 2020

Jak se rozloučili druháci s rokem 2020…

Celý poslední měsíc roku až do vánočních prázdnin jsme se naštěstí už mohli užít v klidu ve škole.

Každý den nás provázela jedna zvědavá otázka nebo doplňovačka z našeho „vánočního stromku“. Některé byly úplně jednoduché, ale jiné nám daly pořádně zabrat a chtělo to spolupráci s kamarády. Občas jsme se snažili se poptávat i doma rodičů. Všechno jsme ale nakonec rozlouskli a dozvěděli se nové informace a zopakovali si i učivo. Hvězda na špičce stromku se nám po splnění úkolů ukázala až poslední den vyučování. Domů si každý odnesl zlatou dřevěnou hvězdičku a hvězdičkovou svíčku. Krásně voněla, i když nebyla ještě zapálená…

Prosincem jsme také putovali s pomocí adventních a předvánočních tradic. Připomínali jsme si příběh svaté Barbory a svatého Mikuláše a četli si také, jaké zvyky na jejich oslavu lidé udržovali dříve. Vzpomínali jsme, jaké zvyky známe z našich domovů.

V prvouce jsme celý advent věnovali našim rodinám a někteří si s pomocí rodičů vyrobili úžasný stromový rodokmen. Bylo moc zajímavé poslouchat vyprávění kamarádů o jejich rodinách a podívat se i na fotografie a portréty všech členů.

Snažili jsme se také napsat a vyzdobit jednoduché vánoční přání. Někteří zvládli napsat opravdový dopis, nadepsat obálku s adresou a poslat jej poštou. Také jsme vyráběli drobné ozdoby, voňavé stromečky ze šišek a krmítka pro přezimující ptáčky. Aby nám šla práce lépe od ruky, pouštěli jsme si hezkou vánoční hudbu. A občas krátkou vánoční pohádku nebo příběh.

Mohli jsme také u nás přivítat dvě návštěvy. Nejdříve nám přišel pan farář Kolář převyprávět několik biblických příběhů. Přesně za týden nás navštívil pan Hejret. Kromě poslechu jeho poutavého vyprávění jsme plnili zajímavé úkoly a poznali mnoho nového o životě Ježíše Krista. 

Před prázdninami jsme stihli i malou předvánoční procházku do kostela svatého Antonína na Strossmayerově náměstí. Měli jsme možnost nahlédnout i dovnitř. Někteří z nás dokázali poznat na obrazech a sochách svaté a vyprávět o jejich životě. Před kostelem stál velký strom, na kterém byla hromada ozdob od dětí. Od chrastítek až po pečlivě ručně vyrobené ozdoby. Potom jsme došli pěšky do Stromovky a pověsili několik našich krmítek pro ptáčky.

Poslední den školy jsme měli malou slavnost. Rozdali jsme si navzájem kupu dárků, pohráli si s nimi a ochutnali domácí cukroví. A potom už jsme si popřáli navzájem krásné vánoční prázdniny a těšili se moc na Vánoce se svou rodinou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít