12.5.
2019
Duben v první třídě

Duben, ještě tam budem. Kde? Přeci v Bratrské. Moc jsme si společně dubnový měsíc užili. Začátkem měsíce jsme se pilně učili. Dopsali jsme písanku a hned se pustili do dalšího dílu, abychom už za chvilku mohli psát jenom psace, četli jsme při každé volné chvilce (mnozí z nás se nemohli-a nemohou-od knížky odtrhnout ani o přestávce), v matematice jsme se seznámili s novým prostředím hadi, které nás pěkně potrápilo. V pracovních činnostech jsme často pobývali venku a starali se o náš záhonek.

To všechno hlavně proto, abychom si před Velikonocemi mohli užít tři projektové dny, během nichž se nám běžné hodiny změnily v nejrůznější vyučovací bloky. Stihli jsme hned několik zajímavých aktivit. O Velikonocích a jejich původu a tradicích jsme si povídali převážně z křesťanského hlediska (vždyť jsou to přeci jenom největší křesťanské svátky v roce, že?), luštili jsme a šifrovali, četli si komixy a jiné příběhy s velikonoční tématikou a povídali si jednotlivě o všech dnech velikonočního týdne. Kromě hlaviček jsme ale zaměstnali také naše ruce při výrobě krásných barevnách kraslic, které jsme vytvářeli různými technikami převážně s využitím přírodních materiálů. Celou školu provoněla nádivka, kterou jsme ve škole upekli. Zvládli jsme všechno úplně sami - od namáčení rohlíků do mléka až po oddělování  vaječného žloutku a bílku. Nádivka chutnala úplně všem a snědla se tak rychle, že ji paní učitelka ani nestihla vyfotit.

Projektové dny krásně zakončila velikonoční bohoslužba. U Jákobova žebříku to zase žilo, zpívalo se, přátelilo a loučilo před velikonočními prázdninami. Ty jsme si všichni užili!

Po prázdninách, přesně na svátek svatého Jiří,  jsme díky panu školníkovi -vojákovi navštívili spolu se čtvrtou třídou vojenské letiště v Kbelích. Ujala se nás paní kapitánka s krásnou uniformou a prozradila a ukázala nám velmi mnoho...viděli jsme vzlétat letadla (pravda, kluci byli trochu zklamaní, když se dozvěděli, že jde pouze o dopravní letiště, a tedy žádné stíhačky neuvidí), svačili jsme spolu s opravdovými vojáky v původním dobovém hangáru, pohladili si cvičené vojenské pejsky psy a vrtulník a stíhačky jsme dostali jako památku alespoň na plakátě.

Na konci měsíce jsme se ještě sešli spolu s rodiči a paní učitelkou na tripartitní schůzce, kde jsme si společně povídali o tom, jak to ve škole jde.

A teď už jsme plni napětí a očekávání. Že nevíte, na co se tak moc těšíme? No přeci na společně strávené chvilky na škole v přírodě v Poustkách. Také se těšíte, až tam budeme?

Krásné dny přejí

děti z první třídy, Lucie, Eliška a Marcela

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít