12.5.
2019
Duben v první třídě

Duben, ještě tam budem. Kde? Přeci v Bratrské. Moc jsme si společně dubnový měsíc užili. Začátkem měsíce jsme se pilně učili. Dopsali jsme písanku a hned se pustili do dalšího dílu, abychom už za chvilku mohli psát jenom psace, četli jsme při každé volné chvilce (mnozí z nás se nemohli-a nemohou-od knížky odtrhnout ani o přestávce), v matematice jsme se seznámili s novým prostředím hadi, které nás pěkně potrápilo. V pracovních činnostech jsme často pobývali venku a starali se o náš záhonek.

To všechno hlavně proto, abychom si před Velikonocemi mohli užít tři projektové dny, během nichž se nám běžné hodiny změnily v nejrůznější vyučovací bloky. Stihli jsme hned několik zajímavých aktivit. O Velikonocích a jejich původu a tradicích jsme si povídali převážně z křesťanského hlediska (vždyť jsou to přeci jenom největší křesťanské svátky v roce, že?), luštili jsme a šifrovali, četli si komixy a jiné příběhy s velikonoční tématikou a povídali si jednotlivě o všech dnech velikonočního týdne. Kromě hlaviček jsme ale zaměstnali také naše ruce při výrobě krásných barevnách kraslic, které jsme vytvářeli různými technikami převážně s využitím přírodních materiálů. Celou školu provoněla nádivka, kterou jsme ve škole upekli. Zvládli jsme všechno úplně sami - od namáčení rohlíků do mléka až po oddělování  vaječného žloutku a bílku. Nádivka chutnala úplně všem a snědla se tak rychle, že ji paní učitelka ani nestihla vyfotit.

Projektové dny krásně zakončila velikonoční bohoslužba. U Jákobova žebříku to zase žilo, zpívalo se, přátelilo a loučilo před velikonočními prázdninami. Ty jsme si všichni užili!

Po prázdninách, přesně na svátek svatého Jiří,  jsme díky panu školníkovi -vojákovi navštívili spolu se čtvrtou třídou vojenské letiště v Kbelích. Ujala se nás paní kapitánka s krásnou uniformou a prozradila a ukázala nám velmi mnoho...viděli jsme vzlétat letadla (pravda, kluci byli trochu zklamaní, když se dozvěděli, že jde pouze o dopravní letiště, a tedy žádné stíhačky neuvidí), svačili jsme spolu s opravdovými vojáky v původním dobovém hangáru, pohladili si cvičené vojenské pejsky psy a vrtulník a stíhačky jsme dostali jako památku alespoň na plakátě.

Na konci měsíce jsme se ještě sešli spolu s rodiči a paní učitelkou na tripartitní schůzce, kde jsme si společně povídali o tom, jak to ve škole jde.

A teď už jsme plni napětí a očekávání. Že nevíte, na co se tak moc těšíme? No přeci na společně strávené chvilky na škole v přírodě v Poustkách. Také se těšíte, až tam budeme?

Krásné dny přejí

děti z první třídy, Lucie, Eliška a Marcela

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít