7.10.
2019
Druháci (v) září

Máme za sebou září. Na naší myšlenkové mapě, kterou máme ve třídě vystavenou, byste si mohli přečíst, že je to měsíc, ve kterém začíná škola, několik z nás má narozeniny, svátek slaví svatý Václav, stromy se začínají barvit a ptáci odlétat do teplých krajin.

Na zahajovací bohoslužbě nám sice pršelo, ale hned dva dny poté na výletě na vrch Řivnáč jsme se opalovali bez trička. Taky jsme lezli po stromech a dělali si ohníček. Ten samý týden jsme zakončili odléváním dinosauřích stop u nás na zahradě s Mobilním triloparkem.

Druhý zářijový týden jsme se vydali na výukový pobyt do Bělče nad Orlicí. Přivítala nás princezna Běla z Bělče, která na nás dohlížela při plnění všelijakých řemesel. Vyzkoušeli jsme si vyrábět váčky z kůže, voňavá přírodní mýdla, drátkovat vážku, zpracovávat len, péct kynuté těsto a mnoho dalšího. Pro někoho z nás byl pobyt v Bělči odrazovým můstkem k vysněnému povolání pekaře.

Ve středu 18.9. jsme se byli podívat v knihovně a vyzkoušeli jsme si tam metodu katapult, která by nám měla pomámhat se správným výběrem knih. Někteří z nás byli v knihovně úplně poprvé, jiní jsou už ostřílení mazáci a dokonce si půjčili knihy.

V pátek 20. 9. jsme zhlédli výborné představení Bratři v Altě. Příběh zpracovaný na motivy knihy Bratři Lví srdce nás uchvátil (a ty starší z nás) i dojal.

Když jsme zrovna byli ve škole (což se tedy v září podle výčtu akcí moc často nedělo), opakovali jsme učivo z loňského roku a navazovali na dobře zaběhlé tradice. Vytvořili jsme si sami třídní pravidla, pracovali jsme s různými metodami kritického myšlení, v prvouce jsme "stávkovali za klima", při pracovních činnostech jsme se umazali od hlíny a při hudební výchově zpívali zplna hrdla. Zkoušíme sezení v hnízdečkách a zdá se, že nám docela vyhovuje a moc hezky ve skupince spolupracujeme.

Užváme si posledních slunečných dní. Užívejte si je taky!

Hezký říjen přejí děti z druhé třídy, Lucie, Eliška a Marcela

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít