7.11.
2019
Čtvrťáci v říjnu

Říjen nám uběhl jako voda. Učení v lavicích jsme prokládali poznáváním nového na různých akcích. Myslím, že jsme se nenudili a byl to docela pěkně prožitý měsíc. V závěru nás čekal celý týden podzimních prázdnin.

V českém jazyku, v matematice i v přírodovědě jsme většinou ještě hodně opakovali učivo ze třetí třídy. Přidali jsme občas nějaké nové, jako třeba pravidla psaní ě nebo je nebo nové informace o důležitosti vody na Zemi. Ve vlastivědě se učíme o krajích a také už více rozumíme mapám.  Daniel Razím nás blíže seznámil s vánočním divadlem, rozdělili jsme si role a začali jsme zkoušet. S Míšou Vaněčkou jsme si připravili pokojové rostliny k zakořenění a již brzy budeme malé rostlinky sázet do květináčků. Květin bude tolik, že se nám všechny do třídy nevejdou. S paní ředitelkou, kromě jiného sportování, pilně trénujeme vybíjenou, že se možná staneme školními mistry.

A jak jsme se učili mimo třídu? Začátkem měsíce jsme se vypravili do pražské ZOO, abychom zachytili v našich kresbách slony, žirafy, hrabáče nebo hmyz. Doprovázel nás také Sam, takže jsme si pohovořili i anglicky. O týden později jsme zavítali do nově opravené vodárenské věže na Letné na program Dopravní výchova - cyklista. Chvíli jsme si s lektorkou povídali o vybavení jízdního kola, a pak jsme konečně vyrazili na dopravní hřiště vyzkoušet si prakticky naše teoretické znalosti v jízdě na kole. Na to jsme se nejvíce těšili. A hned v pondělí jsme místo zpívání v hudební výchově bubnovali a bubnovali. To bylo taky prima. Máme sice tři drumbeny ve třídě, ale nějak zapomínáme na to, že si můžeme zabubnovat i sami ve třídě.

V říjnu jsme zahájili cyklus Hurá do opery, šest setkání s operou. První naše setkání proběhlo v budově Národního divadla. Prostory Národního divadla nás uchvátili, základní kameny, krásné malby, výzdoba, výška hlediště, výhled na Pražský hrad a trojspřeží skoro na dosah ruky. A nakonec přehlídka některých divadelních kostýmů v podání spolužáků. Měsíc říjen jsme ukončili návštěvou Pražkého hradu. Místa na Pražském hradě jsme sice v září prošli dostatečně, ale tentokrát naše kroky směřovali na výstavu Český a římský král Václav IV. Výstava byla zaměřená na gotické umění doby vlády Václava IV. a každý z nás objevil na výstavě něco, co se mu zalíbilo, co obdivoval. Snad si na tuto výstavu vzpomeneme, až se budeme o Václavu IV. učit.

A už nás čekaly podzimní prázdniny a nový měsíc, listopad. 

Zdraví Vás p. učitelka Katka

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít