7.11.
2019
Čtvrťáci v říjnu

Říjen nám uběhl jako voda. Učení v lavicích jsme prokládali poznáváním nového na různých akcích. Myslím, že jsme se nenudili a byl to docela pěkně prožitý měsíc. V závěru nás čekal celý týden podzimních prázdnin.

V českém jazyku, v matematice i v přírodovědě jsme většinou ještě hodně opakovali učivo ze třetí třídy. Přidali jsme občas nějaké nové, jako třeba pravidla psaní ě nebo je nebo nové informace o důležitosti vody na Zemi. Ve vlastivědě se učíme o krajích a také už více rozumíme mapám.  Daniel Razím nás blíže seznámil s vánočním divadlem, rozdělili jsme si role a začali jsme zkoušet. S Míšou Vaněčkou jsme si připravili pokojové rostliny k zakořenění a již brzy budeme malé rostlinky sázet do květináčků. Květin bude tolik, že se nám všechny do třídy nevejdou. S paní ředitelkou, kromě jiného sportování, pilně trénujeme vybíjenou, že se možná staneme školními mistry.

A jak jsme se učili mimo třídu? Začátkem měsíce jsme se vypravili do pražské ZOO, abychom zachytili v našich kresbách slony, žirafy, hrabáče nebo hmyz. Doprovázel nás také Sam, takže jsme si pohovořili i anglicky. O týden později jsme zavítali do nově opravené vodárenské věže na Letné na program Dopravní výchova - cyklista. Chvíli jsme si s lektorkou povídali o vybavení jízdního kola, a pak jsme konečně vyrazili na dopravní hřiště vyzkoušet si prakticky naše teoretické znalosti v jízdě na kole. Na to jsme se nejvíce těšili. A hned v pondělí jsme místo zpívání v hudební výchově bubnovali a bubnovali. To bylo taky prima. Máme sice tři drumbeny ve třídě, ale nějak zapomínáme na to, že si můžeme zabubnovat i sami ve třídě.

V říjnu jsme zahájili cyklus Hurá do opery, šest setkání s operou. První naše setkání proběhlo v budově Národního divadla. Prostory Národního divadla nás uchvátili, základní kameny, krásné malby, výzdoba, výška hlediště, výhled na Pražský hrad a trojspřeží skoro na dosah ruky. A nakonec přehlídka některých divadelních kostýmů v podání spolužáků. Měsíc říjen jsme ukončili návštěvou Pražkého hradu. Místa na Pražském hradě jsme sice v září prošli dostatečně, ale tentokrát naše kroky směřovali na výstavu Český a římský král Václav IV. Výstava byla zaměřená na gotické umění doby vlády Václava IV. a každý z nás objevil na výstavě něco, co se mu zalíbilo, co obdivoval. Snad si na tuto výstavu vzpomeneme, až se budeme o Václavu IV. učit.

A už nás čekaly podzimní prázdniny a nový měsíc, listopad. 

Zdraví Vás p. učitelka Katka

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít