9.5.
2019
Čtvrťáci v dubnu

Celý duben nám sice občas vysvitlo sluníčko, ale jinak byla skoro stále zima. My se zahřáli už na začátku měsíce během her a programů z preventivního programu pedagogicko-psychologické poradny. Kromě sociometrie nám tato dvě setkání přinesla spousta aktivit, při kterých bylo třeba spolupracovat. Zkusili jsme si, jak nám to jde ve skupinách, které si vybereme a jak v náhodně zvolených skupinách. Program jsme si moc užili, byla nám líto, že není delší.

Mezi další návštěvy, které zavítaly do naší třídy, patří pan Ing. Krása a pan Ing. Sperling. Dva úžasní senioři se k nám dostali prostřednictvím organizace Elpida, která provozuje vzdělávací a kulturní centrum pro seniory s názvem Přístav 7. Během tří vyučovacích hodin jsme se dozvěděli, jaký byl život dříve. Slyšeli jsme laskavá slova o tehdejší školní docházce, kázni, ale i válce a rodinných příbězích. Děti se mohly zeptat na co jen chtěly a natolik se jim program líbil, že kromě dvou plánovaných návštěv proběhla ještě třetí.

Na bohoslužbu do kostela U Jákobova žebříku jsme se vypravili, stejně jako před každými svátky. Velikonoce nám pak přinesly mnoho odpočinku, ale i plno zážitků. Podle vyprávění dětí byly letos velmi pestré.

Vojenské letiště ve Kbelích je další místo, které jsme během dubna navštívili. Viděli jsme letadla, vojáky, slyšeli mnoho informací, poseděli jsme v letadle. Nejvíce nás zaujala ukázka práce s vojenskými psy. Na závěr jsme dostali na památku obrázky s letadly a pexesa.

V pracovních činnostech jsme vyráběli zdravé talíře. Teď už víme, které potraviny a v jakém množství máme za den sníst, abychom byli zdraví. Talíře si můžete prohlédnout ve třídě. Na záhonek jsme zasadili a zaseli další květiny, ale i hrášek a bylinky. Moc nás pěstování baví!

Někteří z nás úspěšně reprezentovali školu na divadelním festivalu, kde zahráli část letošního divadelního představení. Máme radost, jak úspěšně se našim žákům dařilo!

Velkou akcí tohoto měsíce, ač akcí bez dětí, byla benefice pro Bratrskou školu. Je skvělé, kolik peněz se vybralo. Také jsme měli možnost lépe porozumět plánům nové budovy a prohlédli jsme si krásnou vilu. Děkujeme všem, kteří ke zdaru akce přispěli, i těm, kteří jakkoli Bratrskou školu podporují.

Dále děkujeme moc asistentce Lucce, která s dětmi v družině upekla jablečný crumble, pěstuje s nimi rostlinky, vymýšlí zajímavá témata na prezentace a hry.

Mrzí nás, že si letos na školu v přírodě nebudeme brát kola. Je však příliš složité organizačně zajišťovat výlety s koly a bez nich. Užijeme si je však na závěrečném pobytu v Bělči příští rok.

Nyní nás čeká květen, s ním snad teplejší počasí, několik volných dnů a škola v přírodě, to jsou bezvadné vyhlídky!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít