10.4.
2019
Čtvrťáci v březnu

V březnu nás počasí ještě škádlí a často během slunečných odpolední nosíme přes ruku kabáty, aby nám v nich k večeru stejně byla zima. První teplé dny jsou však dobrým důvodem trávit více času na školní zahradě. S chutí jsme vyčistili záhony a zahradu, aby nové rostlinky vykoukly z půdy.

Návštěva kina v rámci festivalu Jeden svět v nás zanechala velké dojmy. Jak se žije lidem v jiných částech světa, co prožívají naši vrstevníci a jaké máme v mnoha ohledech štěstí v tom, kde jsme se narodili. Takové věci se nám honily hlavami. Dvě návštěvy ZOO nám zpestřily výuku. Během té první bylo hlavní náplní kreslení a anglická konverzace. Druhá návštěva navazovala na skvělou školní přednášku o myslivosti, ve které nám myslivci nejen představili svou činnost, ale i ukázali předměty nutné k jejich práci. Proto jsme při druhé návštěvě ZOO hledali zvířata, která žijí u nás. Bylo zajímavé pozorovat, kolik živočichů žije okolo nás volně, nejen za mřížemi. Také jsme zaznamenávali do plánu trasu návštěvy. Po každé návštěvě přírody nám přibylo spoustu sil na školní práci.

Zúčastnili jsme se matematických soutěží Klokan a Pangea a během března a dubna ještě několika literárních soutěží, kam průběžně zasíláme naše slohové práce. Podle vlastních návrhů jsme vytvářeli výrobky z recyklovaných materiálů a učili jsme se využívat kreativitu k našemu užitku v praxi. Závěr měsíce byl neméně příjemný. Na Noci s Andersenem nám jako každý rok chutnala pizza. Zaujal nás autor knih pro děti Tomáš Němeček, který nám při besedě své knihy představil a podepsal. Začali jsme také nové téma úvodním motivačním filmem o rodině žijící na venkově. Srovnávali jsme život ve městě a na venkově, porovnávali výhody a nevýhody a přemýšleli, kde chce jednou každý z nás žít. Narazili jsme také na téma ekologie. Jak my sami můžeme přírodě pomoci? Začneme v dubnu sázením rostlin na školním záhonku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít