5.10.
2019
Čtvrtá třída v září

Září bylo měsícem poznávání a seznamování. Nová třídní učitelka, nová spolužačka, různí vyučující a nové, trochu jiné vyučovací předměty jako přírodověda a vlastivěda. Snad jsme si na sebe všichni už zvykli a můžeme společný čas trávit v radosti, spokojenosti a vzájemné důvěře.

Také to byl měsíc opakování učiva, které jsme se naučili ve třetí třídě. A zvládli jsme to docela bez větších potíží. Pomalu se můžeme pustit do poznávání nového.

Září nebylo jen učení v lavicích. Hned první týden přijel do naší školy Mobilní trilopark. V písku jsme jako správní paleontologové odkrývali raptora, vyráběli si odlitky - sádrové modely vyhynulých živočichů a poznávali a ohmatávali zkameněliny trilobitů, hlavonožců, zuby dinosaurů.

Jako každý rok v září i letos jsme se vypravili poznávat zajímavá místa Prahy. Letos jsme navštívili ve dvou dnech Pražský hrad. Zahráli jsme si ve Starém královském paláci Hru na hrad, prohlédli si obrovský Vladislavský sál, prošli katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Chvíli jsme se zdrželi také v bazilice svatého Jiří. Nejvíce jsme se asi těšili na Zlatou uličku. Putování Pražským hradem jsme ukončili ve věži Daliborka. Vše, co jsme viděli, slyšeli a přečetli si o Pražském hradě jsme moc pěkně zpracovali do výtvarné prezentace. Tu jsme umístili na schodiště naší školy, aby se i ostatní žáci mohli podívat, co všechno zajímavého jsme o Pražském hradě zjistili.

Říjen také nebude jen samé učení v lavici, máme se jistě na co těšit.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít