19.10.
2020
Co prožila naše 4. třída v září a po něm :-)

Září je většinou dosti nezáživným měsícem nového školního roku...nikoli ale v Bratrské škole a už vůbec ne v naší 4. třídě!

Po počátečním napětí, jak se všichni spolu sžijeme v kolektivu, který je vlastně nový i s novou paní učitelkou, jsme velmi brzy zjistili, že nám to spolu jde docela dobře a že se máme rádi :-).

Několik týdnů jsme opakovali vše, co se probíralo ve 2. pololetí třetí třídy a snažili se dohnat případné mezery, které od března způsobil stav nouze a tedy nemožnost chodit do školy...

Hned v první polovině měsíce jsme navštívili Národní zemědělské muzeum, které připravilo dvě bezvadné akce, jež se nám přesně hodí do výuky Vlastivědy - pořady o pravěkých zemědělcích a o cestách vody naší krajinou.

Projekt o pravěku se nám stal dlouhodobým tématem, které jsme začali zpracovávat před odjezdem na adaptační pobyt do Bělče (21.-25. 9. 2020).
Děti vyrobily ještě v Praze papírové a barvami vymalované pralidi a také část hospodářských zvířat, která spolu s nimi měla figurovat v modelu pravěké vesnice.

Na pobytu v Bělči v krásné okolní přírodě bratrského rekreakčního centra, kde jsme byli tradičně ubytováni, jsme v blízkém lesíku postavili ukázkovou pravěkou chýši, za kterou by se vůbec nemusel stydět leckterý pravěký lovec. Chlapci dokonce zbudovali pravěkou latrínu a luxusní pravěkou lopatu... :-).

Dále jsme tam společnými silami vytvořili zmíněný model vesnice, který si nám moc povedl a všem se líbil. Po návratu domů děti ještě dodělaly postavičky obyvatel, oheň a zvířátka ze samotvrdnoucí hmoty, která imituje přírodní terakotu. K vidění in natura je v naší třídě. (Galerii fotografií z Bělče naleznete cca ke konci října na webu školy.)

Od návratu do Prahy jsme se stále jen učili a učili a učili a pak jsme šli v prvním týdnu října do zoologické zahrady... Jsme za to velmi rádi, protože nedlouho poté byla pro veřejnost uzavřena.

Dopoledne v Zoo jsme si báječně užili - navzdory nepříznivé předpovědi se nám počasí vydařilo a bylo hezky. Pořádně jsme se prošli, viděli pravěkého bizona i zubra, snědli novodobou grilovanou klobásu s hořčicí, vyzkoušeli houpačky, navštívili tučňáky i lachtany a nakonec jsme si udělali velkou radost malými dárečky, které jsme si pořídili v místním obchůdku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít