8.4.
2019
Březen v první třídě

S přicházejícím jarem se nám do žil vlila nová energie a radost z  poznání.  Jaro nás nenechalo spát, a proto jsme zvládli v březnu hned několik akcí a projektů. Ale teď pěkně od začátku..

Začátkem měsíce jsme se věnovali převážně umění pekařskému. Přípravy na bratrské plesání byly velké - učili jsme se text písničky, několikrát denně si ji zpívali, sami jsme si vymýšleli a nacvičovali choreografii při hodinách tělocviku, stali jsme se profesionálními zpěváky, když nás přišel Vláďa nahrávat, abychom pak na plese byli víc slyšet, kreslili jsme obrazy k tématu, které máme teď vystavené ve třídě a tak dále. Ples jsme si přes počáteční nervozitu moc užili, zatancovali jsme si, pochutnali si na dobrůtkách, které jste pro nás připravili a hlavně jsme dostali krásné ovečkové stužky a stali se z nás oficiální prvňáci!

S paní učitelkou Míšou jsme se vydali do ZOO na výtvarný program a panem učitelem Danielem zase dramatickou hodinu.

V pátek 22. 3. k nám přišli opravdoví myslivci! Byli ve své výstroji, každý měl jiný oblek a my jsme na nich mohli oči nechat. Přednáška byla opravdu moc zajímavá a dozvěděli jsme se toho mnoho nového. Viděli jsme myslivecké pejsky, poslouchali různé nápěvy a zvuky zvířat pomocí vábniček i nahrávek a nakonec nám paní učitelky spolu s paní ředitelkou udělaly (trošku nedobrovolně) hotový přírodní koncert. Byla to veliká zábava.

Na konci měsíce nás čekala další velká událost- spaní ve škole na Noci s Andersenem. To byl panečku zážitek! Pomocí hry jsme zjišťovali, kdo že ten Hans Christian Andersen vlastně byl. Čekala nás i beseda s panem spisovatelem Němečkem, s jehož knihami jsme se dopředu seznámili, a možná právě proto jsme potom vymysleli zajímavé otázky. Doufáme, že se u nás panu Němečkovi líbilo. Následoval čtecí večer-co taky jiného, že? Několik rodičů nám přišlo představit svoji oblíběnou knihu z dětství a my jim za to moc děkujeme. Moc nás to inspirovalo! Potom nám četla Marcela knihu tak dlouho, dokud jsem všichni naspinkali.

Zajímavé otázky umíme klást i v hodinách českého jazyka, kde se pomocí metod kritického myšlení učíme číst a hlavně-přemýšlet. Zkoušeli jsme si například myšlenkové mapy, Veenovy diagramy, čtení s tabulkou předpovědí, hádání z klíčových slov, párové čtení... také každý den poctivě nacvičujeme psaní tvarů psacích písmen v písance. V matematice jsme objevili další nová prostředí, pracujeme s interaktivní tabulí, rozvíjíme logické myšlení a finanční gramotnost. V prvouce, pracovních činnostech a tělocviku nás to táhne ven. Poznáváme jaro, pracujeme se zdroji, vyhledáváme v atlasech a špiníme si ruce od hlíny. A moc nás to baví.

Tak takový byl březen u nás v první třídě: ).

Těšíme se na duben, těšíme se na jaro a těšíme se na nové vědomosti!

Zdraví a hezký duben přejí

prvňáčcí, Lucie, Eliška a Marcela

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít