11.5.
2019
Benefice pro Bratrskou školu

 

V úterý dne 23.4. 2019 se uskutečnila velmi příjemná akce na podporu stavby nové budovy pro Bratrskou školu. Akce se konala v nádherném prostředí předválečné Winternitzovy vily, kam nás pozvala rodina Cysařů.

Na benefici nejprve vystoupila paní Ing. architektka Hana Seho, která nás seznámila s aktuálním stavem projektu nové budovy Bratrské školy, která bude sloužit potřebám dětí nejen na prvním, ale i na druhém stupni. Následovala velmi živá beseda s paní architektkou.

Po besedě nás čekal nevšední a velmi milý zážitek, kdy vystoupila paní Mariana Wesleyová, která nám za doprovodu klavíru hudebního skladatele a dirigenta, pana Marko Ivanoviće, zazpívala velmi krásné, jemně prožité písně. Děkujeme!

Následovalo povídání a komentovaná prohlídka exkluzivního prostoru vily, posledního díla architekta Adolfa Looseho. O vile nám vyprávěl a následně nás jí provedl, přímý potomek majitelů pan Verner. Z celého jeho velmi zajímavého a vtipně pojatého vyprávění dýchala atmosféra vzniku vily i její život v předválečné době s konkrétními osudy, sny a touhami skutečných lidí.

Program zakončilo hudební vystoupení kapely The Fish Band.

Celou akci nám velmi zpříjemňoval bohatý raut, který nám štědře poskytla rodina Kozova. Byla to důstojná pastva pro oči i jazyk, dokonale zapadající do prostředí této nádherné vily. Zapsala Dana Horáková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít