11.5.
2019
Benefice pro Bratrskou školu

 

V úterý dne 23.4. 2019 se uskutečnila velmi příjemná akce na podporu stavby nové budovy pro Bratrskou školu. Akce se konala v nádherném prostředí předválečné Winternitzovy vily, kam nás pozvala rodina Cysařů.

Na benefici nejprve vystoupila paní Ing. architektka Hana Seho, která nás seznámila s aktuálním stavem projektu nové budovy Bratrské školy, která bude sloužit potřebám dětí nejen na prvním, ale i na druhém stupni. Následovala velmi živá beseda s paní architektkou.

Po besedě nás čekal nevšední a velmi milý zážitek, kdy vystoupila paní Mariana Wesleyová, která nám za doprovodu klavíru hudebního skladatele a dirigenta, pana Marko Ivanoviće, zazpívala velmi krásné, jemně prožité písně. Děkujeme!

Následovalo povídání a komentovaná prohlídka exkluzivního prostoru vily, posledního díla architekta Adolfa Looseho. O vile nám vyprávěl a následně nás jí provedl, přímý potomek majitelů pan Verner. Z celého jeho velmi zajímavého a vtipně pojatého vyprávění dýchala atmosféra vzniku vily i její život v předválečné době s konkrétními osudy, sny a touhami skutečných lidí.

Program zakončilo hudební vystoupení kapely The Fish Band.

Celou akci nám velmi zpříjemňoval bohatý raut, který nám štědře poskytla rodina Kozova. Byla to důstojná pastva pro oči i jazyk, dokonale zapadající do prostředí této nádherné vily. Zapsala Dana Horáková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít