11.11.
2018
Barevný říjen u nuláčků

Říjen nám připravil krásné a teplé počasí a spoustu nádherných barev. Počasí lákalo jít ven a tak jsme hned na začátku října přijali pozvání prvňáčků a druháčků a vyrazili jsme na Letnou pouštět draky. Den byl jako malovaný, jen vítr moc nefoukal, ale nám to nevadilo, alespoň jsme si pěkně zaběhali.  A protože se nám podzimní čas předváděl v celé své kráse, udělali jsme si vycházku do Stromovky, pozorovali jsme přírodu, hráli jsme hry a užili si krásné dopoledne.

A k přírodnímu tématu se nám hodila i návštěva interaktivního divadelního představení ,,Putování ve větvích", které svým pojetím děti velmi zaujalo a získaly v něm nové poznatky o přírodě a její ochraně.

A naše poznávací vycházky pokračovaly vycházkou do historické Prahy - na Karlův most a Kampu, na které nás provázel průvodce (dědeček Samuela Cysaře) a moc pěkně nám o historii našeho města vyprávěl. Na závěr měl pro děti připravenou hru, která tématicky navazovala na vyprávění. Vycházka byla moc prima, počasí nám přálo, i když bylo již chladněji.

 S vycházkami  jako by se v říjnu roztrhl pytel, a tak jsme jsme hned další den po vycházce do Prahy vyrazili do ZOO, kde jsme nás čekala prohlídka s odborným výkladem, zaměřená na savce.  Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a viděli i spoustu jiných zvířátek. Ve škole jsme si pak o zážitcích z našich vycházek povídali a utřídili si, co jsme se dozvěděli.

Koncem října nás čekalo ještě jedno divadelní představení. Tentokrát jsme v divadle U Hasičů shlédli veselý příběh plný písniček ,,Čtyřlístek v pohádce", který nás velice pobavil.

Ale samozřejmě jsme se věnovali také rozšiřování našich vědomostí a dovedností a přípravě na úspěšný vstup do první třídy. Nuláčci si již zvykli na režim dne, střídání různých aktivit. Rádi pracují při ranním kruhu, kdy si povídáme, společně cvičíme motoriku mluvidel, sluchové vnímání, zpíváme a rytmizujeme a zdokonalujeme naše komunikační schopnosti.

V lavicích si hrajeme na pravé školáky a procvičujeme grafomotoriku, zrakové vnímání, předmatematické představy a rozumové schopnosti. 

Často si povídáme o vztazích mezi dětmi, o kamarádství, o vzájemné pomoci. Bohužel zatím dost často řešíme konflikty mezi nuláčky. Ale pevně věřím, že se vzájemné chování zlepší a z nuláčků bude prima parta.

Na závěr října nás čekaly podzimní prázdniny, které jsme si všichni příjemně užili a rovnýma nohama jsme po nich skočili do měsíce listopadu. Tak ať se nám všem i vněm daří. Vaše Dáša 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít