8.5.
2019
Aprílově v nuláčku

Duben jsme u nuláčků zahájili tradičně a to aprílovými vtípky. Veselé nachytávání šlo všem nuláčkům na jedničku. Stačilo, že jsme si popovídali a přečetli kapitolu z knihy ,,Tradiční české jaro" a všechno běželo, jako po másle. Zkrátka veselá jarní nálada.

Aprílové veselí vystřídalo napětí z blížících se Zápisů do první třídy. Nuláčci se sice poctivě připravovali, ale přesto se neubránili nervozitě stejně jako jejich rodiče.  Nakonec jsme zapisování všichni zvládli (i my učitelé) a většina nuláčků byla přijata do první třídy Bratrské školy. Hurá! 

Abychom se odměnili a oddechli si, vydali jsme se koncem zápisového týdne do Planetária na pořad ,,O Měsíci a Slunci", který nám prozradil mnoho nového o Sluneční soustavě. Po té jsme si již tradičně vyzkoušeli stálou expozici Planetária a dopoledne jsme příjemně uzavřeli procházkou a hrami ve Stromovce. Počasí nám přálo, takže jsme si ho báječně užili.

Zápisy byly za námi a my jsme se vrátili do našeho nuláčkovského režimu. Pondělní plavání mají všichni nuláčci rádi. Postupně se z nás stávají otužilejší plavci, kteří jistě v létě o prázdninách zúročí to, co se na Šutce naučili. Když nám přeje počasí, chodíme z plavání pěšky, zkoumáme různé trasy, poznáváme bližší i vzdálenější okolí školy a máme při tom i příležitost pozorovat přírodu.

Zápisy prověřily úroveň připravenosti nuláčků na hladký start v první třídě a daly nám impuls, kde ještě přípravu zintenzivnit a na co se zaměřit. Dobrá zpětná vazba. A tak pracujeme ve všech potřebných sférách, občas procvičujeme i doma, abychom si zvykali, že máme ,,školní povinnosti" a mohli se těšit, že se z nás již brzy stanou opravdoví školáci.

Práci samozřejmě prokládáme i kulturními zážitky. A tak jsme se v polovině dubna vydali do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, kde jsme shlédli pokračování veselého čtyřlístkovského příběhu ,,Čtyřlístek a talisman moci". Představení jsme si užili, pobavili se a je na místě podotknout, že se nuláčci v divadle moc hezky chovali. Což se bohužel nedá říct o ostatních divácích. Takže pro nuláčky palec nahoru!

Vedle svých hlaviček procvičujeme také naše tělesné schránky. A to nejen při protahovacích a jiných cvicích ve třídě nebo při již zmíněném plavání, ale také při pohybových hrách a sportování na školním hřišti a v přírodě. Moc se těšíme na školu v přírodě, kde si tyto aktivity užijeme plnými hrstmi.  A věříme, že nám počasí bude přát. 

Duben se překlopil do své druhé poloviny a k nám se kvapem blížily Velikonoční svátky. Povídali jsme si o jejich významu, četli si o nich v knize ,,Tradiční české jaro" a objasňovali si různé tradice s nimi spojené. Všichni nuláčci se na Velikonoce moc těšili. Poslední den před velikonočními prázdninami jsme společně strávili U Jákobova žebříku při Velikonoční bohoslužbě. 

Po Velikonocích, které byly opravdu krásné a jarní, jsme se začali věnovat tématu nově vznikajícího života v říši rostlinné i živočišné. Při vycházkách pozorujeme, jak se příroda mění, vše rozkvétá a zelená se. Povídáme si o zvířatech a jejich mláďatech a o tom, jak se zvířátka o své mladé starají ve volné přírodě i v zajetí. A postupně se blížíme k tématu, jak je to u lidí. A na toto téma se vždy moc těším :-) !

Duben je za námi, prázdniny za rohem a já všem děkuji za prima spolupráci. Hezké jarní dny přeji. Vaše Dáša 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít