8.5.
2019
Aprílově v nuláčku

Duben jsme u nuláčků zahájili tradičně a to aprílovými vtípky. Veselé nachytávání šlo všem nuláčkům na jedničku. Stačilo, že jsme si popovídali a přečetli kapitolu z knihy ,,Tradiční české jaro" a všechno běželo, jako po másle. Zkrátka veselá jarní nálada.

Aprílové veselí vystřídalo napětí z blížících se Zápisů do první třídy. Nuláčci se sice poctivě připravovali, ale přesto se neubránili nervozitě stejně jako jejich rodiče.  Nakonec jsme zapisování všichni zvládli (i my učitelé) a většina nuláčků byla přijata do první třídy Bratrské školy. Hurá! 

Abychom se odměnili a oddechli si, vydali jsme se koncem zápisového týdne do Planetária na pořad ,,O Měsíci a Slunci", který nám prozradil mnoho nového o Sluneční soustavě. Po té jsme si již tradičně vyzkoušeli stálou expozici Planetária a dopoledne jsme příjemně uzavřeli procházkou a hrami ve Stromovce. Počasí nám přálo, takže jsme si ho báječně užili.

Zápisy byly za námi a my jsme se vrátili do našeho nuláčkovského režimu. Pondělní plavání mají všichni nuláčci rádi. Postupně se z nás stávají otužilejší plavci, kteří jistě v létě o prázdninách zúročí to, co se na Šutce naučili. Když nám přeje počasí, chodíme z plavání pěšky, zkoumáme různé trasy, poznáváme bližší i vzdálenější okolí školy a máme při tom i příležitost pozorovat přírodu.

Zápisy prověřily úroveň připravenosti nuláčků na hladký start v první třídě a daly nám impuls, kde ještě přípravu zintenzivnit a na co se zaměřit. Dobrá zpětná vazba. A tak pracujeme ve všech potřebných sférách, občas procvičujeme i doma, abychom si zvykali, že máme ,,školní povinnosti" a mohli se těšit, že se z nás již brzy stanou opravdoví školáci.

Práci samozřejmě prokládáme i kulturními zážitky. A tak jsme se v polovině dubna vydali do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, kde jsme shlédli pokračování veselého čtyřlístkovského příběhu ,,Čtyřlístek a talisman moci". Představení jsme si užili, pobavili se a je na místě podotknout, že se nuláčci v divadle moc hezky chovali. Což se bohužel nedá říct o ostatních divácích. Takže pro nuláčky palec nahoru!

Vedle svých hlaviček procvičujeme také naše tělesné schránky. A to nejen při protahovacích a jiných cvicích ve třídě nebo při již zmíněném plavání, ale také při pohybových hrách a sportování na školním hřišti a v přírodě. Moc se těšíme na školu v přírodě, kde si tyto aktivity užijeme plnými hrstmi.  A věříme, že nám počasí bude přát. 

Duben se překlopil do své druhé poloviny a k nám se kvapem blížily Velikonoční svátky. Povídali jsme si o jejich významu, četli si o nich v knize ,,Tradiční české jaro" a objasňovali si různé tradice s nimi spojené. Všichni nuláčci se na Velikonoce moc těšili. Poslední den před velikonočními prázdninami jsme společně strávili U Jákobova žebříku při Velikonoční bohoslužbě. 

Po Velikonocích, které byly opravdu krásné a jarní, jsme se začali věnovat tématu nově vznikajícího života v říši rostlinné i živočišné. Při vycházkách pozorujeme, jak se příroda mění, vše rozkvétá a zelená se. Povídáme si o zvířatech a jejich mláďatech a o tom, jak se zvířátka o své mladé starají ve volné přírodě i v zajetí. A postupně se blížíme k tématu, jak je to u lidí. A na toto téma se vždy moc těším :-) !

Duben je za námi, prázdniny za rohem a já všem děkuji za prima spolupráci. Hezké jarní dny přeji. Vaše Dáša 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít