8.11.
2018
A jak se v říjnu měli prvňáci?

Milí rodiče prvňáčků,

říjen utekl jako voda a my tu pro vás máme další shrnutí. Během těchto dvou podzimních měsíců se z nás stali ostřílení prvňáci - zvykli jsme si na všechna pravidla naší třídy, umíme se hezky zdravit v ranním kruhu, pomáhat paní učitelce a pomáhat si navzájem, učit se trošku v lavici, ale více na koberci, venku nebo na patříčku. Občas k nám přiletí marťan, občas si stavíme z krychliček, občas pozorujeme dopravní značky a pak si hrajeme na dopravní hřiště, dost často si zpíváme a dost často si hrajeme. 

Říjen byl ve znamení mimoškolních akcí. Na začátku října jsme společně s nuláky a druháky pouštěli draky v bezvětří na Letenské pláni (bylo to místo hodiny tělocviku a skutečně jsme se hodně proběhli), hned potom jsme se spolu s vámi rodiči sešli na zahradě školy u táboráku, opékali vuřty, zpívali a užívali si teplý říjnový večer. Druhý říjnový týden jsme se vydali do samotného centra Prahy přímo ke Karlovu mostu, kde nám pan architekt poutavě vyprávěl o historii i současnosti Prahy. Třetí říjnový týden byl ve znamení kultury. Viděli jsme krásné představení s názvem Putování ve větvích ve studiu Alta, kde jsme se stali součástí samotného divadla a mohli jsme se zapojovat do příběhu (nejvíc nás bavila jízda na skluzavce). Další den ve škole jsme si poslechli neotřelou středověkou hudbu interpretovanou skupinou Zanyka, viděli hudební nástroje, které jsme předtím neznali (např. šalmaj, niněru) a dvě krásné princezny a jendoho rytíře ve středověkých šatech. Na konci tohoto náročného týdne jsme se ztratili v Malé Chuchli, když jsme šli do místního zookoutku. Tam jsme krmili muflony a daňky a viděli různé dravce, cítili tchoře a celkově i přes lehký stres jsme si zookoutek moc užili. 

23. 10. jsme oslavovali naši republikou. Ta totiž o pět dní později slavila narozeniny-bylo jí 100 let. Seznámili jsme se se státními symboly, zpívali Masarykovu oblíbenou píseň Ach synku, synku, zkoumali mapu Československé a České republiky, tančili prvorepublikový tanec charleston. Na poslední hodinu přišla paní architektka, se kterou jsme se pokusili stavět a kreslit prvorepublikové domy. A konečně poslední akcí byla výprava do ZOO Praha, kde jsme se na programu Jsme jedné krve, ty i já naučili, jak komunikovat se zvířaty, pohladili si hada (Ká) a oblíbili si krásné plameňáky. 

Do toho všeho jsme se dokonce stihli i učit - v češtině nové hlásky L, J, I, Y, P, S, K, Č, B, R, N, V, C, D, Z a dvojhlásky AU a OU, takže už umíme skoro celou abecedu, jsme skoro na konci zelené písanky s grafomotorickými cviky na uvolnění ruky, psali jsme chodící diktát, skládali slova z písmenek, která jsme si sami vyrobili a tak dále. V matematice nám přibyla některé nová prostředí (krokování, součtové trojúhelníky), stále zápasíme se znaménky větší/menší, rozumíme zápisu krychlových staveb, hrajeme hry na rytmus, vytváříme origami (geometrie), sčítáme a odčítáme do 8, třídíme věci podle tvarů, barev, řadíme je a doplňujeme číselné řady, kouzlíme s kouzelnými těstovinami atp

Děláme ve škole obrovské pokroky, což těší nejenom paní učitelku, ale (doufáme) i vás, milí rodičové!

Zdraví a na další zážitky se těší 

děti z první třídy, Lucie, Marcela a Eliška se sádrou na kotníku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít