4.5.
2021
Ze života 1. třídy - zajímavý duben

 


 

Měsíc duben byl náročný, ale i zajímavý. Jeho první část jsme ještě strávili za monitorem počítačů, ovšem druhá už byla o poznání pestřejší. Mohli jsme se opět vrátit do školních lavic. Sice v rotačním režimu, ale jak se říká: „lepší něco nežli nic“. Radost z návratu byla náramná a nic na tom neměnil ani fakt, že jsme museli podstoupit povinné testování. Počáteční rozpaky brzy vystřídalo sebevědomí a dokonce se ukázalo, že i testování může být docela zábavné a poučné. Zahráli jsme si na „zdravotníky“ a některým z nás se to zalíbilo natolik, že už mají jasno v tom, jaké povolání budou v budoucnu vykonávat.

Nadšeně a s chutí jsme se pustili do plnění zajímavých úkolů a výzev. Pilně jsme procvičovali psaní, opis a přepis vět a už zvládáme i diktáty. Také se snažíme nejen dobře a správně číst, ale i rozumět danému textu.

V matematice „trénujeme“ sčítání a odčítání - jak formou her, tak i psaním matematických diktátů a řešením slovních úloh. Jde nám to znamenitě a ještě si u toho užijeme i spoustu legrace.

Prvouka byla ve znamení „domácích mazlíčků“. Povídali jsme si, jaké zvířátko doma máme (nebo si přejeme mít) a jak se o něj staráme. Na toto téma připravujeme i malý projekt.

Střídání prezenční a distanční výuky zvládáme bez problémů, vždy se těšíme na nové úkoly a soutěže. A přestože prezenční výuka vyhrává „ na celé čáře“, tak i na té distanční jsme shledali něco pozitivního - můžeme si přispat a nemusíme nosit roušky. A to se také počítá!

Gabriela Kadidlová Maksumićová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít