7.5.
2021
To je snad APRÍÍÍL - proměny počasí i učení u druháků

To je snad APRÍÍÍL - proměny počasí i učení u druháků

První duben bývá svátkem veselí a dobré nálady. V tomto roce jsme jej prožili netradičně, u obrazovek, při on-line hodinách. Vyprávěli jsme si veselé příhody a hlavně vtipy.

Někteří z nás v tom opravdu vynikali. Nejen, že znali úplný ranec vtípků, ale dokázali je i výborně vyprávět. Objevily se i vtipy „kameňáky“. Byly opravdu pěkně tvrďácké a dalo nám zabrat, abychom je alespoň trochu pochopili.

Také počasí se rozhodlo slavit Apríla a velmi často nás pěkně potrápilo. Občas bylo už příjemné teplíčko. Po zahradě jsme běhali jen v tričku. Ale za pár hodin se přihnala pořádná bouřka. Foukalo, pršelo a někdy i zasněžilo.

Přesto se příroda kolem nás pomalu probouzela ze zimního odpočinku. Ze záhonků se vyklubaly jarní květiny. Jakmile přešel déšť a vítr, bylo slyšet ptačí pozpěvování. To nás moc těšilo a snažili jsme se poznat po hlase i některé nejznámější ptačí zpěváčky.

Se školou to bylo také tak trochu aprílové… Jeden týden jsme se učili „na dálku“, doma u obrazovek. Další týden jsme mohli přijít do školy. Na to jsme se všichni moc těšili. Ale nebylo to jen tak. Hned v pondělí nás čekala naše úplně nová životní zkušenost. Každý z nás si vyzkoušel sám odebrat vzorek a udělat test, jestli není náhodou nemocný. Bylo to jako v laboratoři. Společnými silami jsme vše zvládli a naštěstí jsme byli všichni zdraví jako řípy. Takže náš týden ve škole mohl nastartovat.

A potom byl zase týden doma. A potom zase týden ve škole. Trochu jako když pejsek s kočičkou sušili prádlo…

Všechny dubnové změny nás hodně naučily. Posílilo nás, že jsme všechny překážky překonávali společně a nevzdávali jsme se. I když to vše znamenalo velké úsilí, trpělivost a optimismus.

Na konci dubna jsme se vypravili do Botanické zahrady. Po velmi dlouhé době jsme vyrazili na opravdový výlet, i když jen kousek od školy. Výlet začal tradičně - deštěm. Ale po chvilce se počasí umoudřilo a usmálo se na nás jarní slunce. A svítilo a svítilo. Kromě všech krásných kvetoucích rostlin, keřů a stromů jsme si i pořádně zařádili na provazových průlezkách. Bylo to fantastické!!!

Poslední den povedeného aprílového měsíce jsme si zahráli únikovou hru na zahradě školy. Ve dvojicích jsme luštili úkoly a míchali léčivé lektvary. Naše chytré hlavy a šikovné ruce nás zachránily ze zajetí čarodějnice Halababy. Někteří si stihli ještě vyrobit malou čarodějnici z makovice a přírodnin.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít