4.4.
2021
Druháci a březen - za kamna a před monitory „vlezem“

Druháci a březen - za kamna a před monitory „vlezem“

Březen začal příjemně, jarními prázdninami. Po prázdninách jsme se měli opět sejít ve škole, vyprávět si a společně prožít nové zážitky. Ale v naší republice stále rostly počty nemocných lidí s koronavirem, a proto se nemohly otevřít žádné školy.

Museli jsme se opět smířit s vyučováním na dálku, u počítačů. Naštěstí se projevila naše zkušenost s takovou výukou z předchozích měsíců. Velmi rychle jsme se zorientovali v rozdělení do skupinek a od pondělí 8. března jsme byli opět připravení u monitorů. Většina z nás už zvládala výborně ovládání počítače, takže jsme okamžitě začali objevovat a zkoušet novinky.

Někteří pracovali společně po skončení on-line hodin přes počítač na zadaných úkolech nebo si jen tak povídali. Jiní si psali opravdové dopisy a posílali je poštou. Také jsme se každý den mohli vidět a slyšet s Klárou a Hankou. S Klárou jsme si vyprávěli, jak se nám daří, ukazovali si naše nápady a úžasné výrobky, a občas jsme si zazpívali písničku. S Hankou jsme kromě čtení s velkou chutí soutěžili o sto šest při hře „šibenice“.

Každé pondělí na nás čekal nový týdenní úkol. První týdny jsme se zajímali o naši stravu. Zkoumali jsme druhy potravin a také množství, které pravidelně jíme. Součástí úkolu bylo i napsat recept na jednoduché jídlo, které zvládneme připravit samostatně.

V druhé polovině měsíce přišlo jaro, a tak jsme se vydávali ven pozorovat změny a hledat důkazy o této změně. Pomáhala nám i technika. Někteří využili fotoaparát, jiní mobil. Jiné děti nově vyrostlé jarních květiny pečlivě nakreslily. Několik kamarádů zkusilo i zasít osení a jiná semínka a pozorovali jejich růst doma.

Venku začalo být konečně opravdu teplo a jaro se ukázalo v plné síle. To byl pro nás nejlepší dárek k přicházejícím velikonočním prázdninám.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít