8.12.
2019
Čtvrtáci v listopadu

Podzim vrcholí a pomalu se hlásí zima. V českém jazyku jsme začali opakovat vyjmenovaná slova. Docela se nám dařilo. V matematice některé zaskočila malá nasobilka, kterou jsme potřebovali při násobení dvojciferných čísel číslem jednociferným zpaměti. Někteří máme ještě co dohánět. Také jsme se seznámili se zlomky. Ve vlastivědě se stále zaměřujeme na kraje České republiky formou referátů a dále jsme poznávali podrobněji povrch naší vlasti. Přírodověda nás zavedla do našich lesů. Novinkou byl termín lesní patra, ale jak jsme zjistili, nebylo to nic, co bychom neznali. Vždyť s rostlinami a živočichy se v naší přírodě setkáváme a většinu jich známe. 

Intenzivně jsme nacvičovali vánoční divadlo. Pan učitel Daniel s námi zkoušel po skupinách a celkem nám to šlo. Sice jsme často opouštěli třídu a zase se vraceli, ale učení a zkoušení divadla jsme různě kombinovali a tak nám nakonec snad nic nikde neuniklo. A nakonec i zkoušení vánočního divadla je učení. V listopadu jsme začali chodit na tělesnou výchovu do tělocvičny. Cvičíme na různých sportovních nářadích a nezapomínáme i na naši oblíbenou vybíjenou. Ve výtvarné výchově jsme hodně připravovali kulisy na vánoční divadlo, ale také zimní výzdobu školy.

I během listopadu jsme si našli čas poznávat svět kolem nás jinak. Začátkem měsíce jsme navštivili Muzeum Policie ČR, kde pro nás byl připraven program na téma dopravní výchova, cyklista. Připomněli jsme si, jak má být vybaveno jízdní kolo. Po skončení představení jsme si prohlédli některé expozice muzea.  S přibližujícím se státním svátkem 17. listopadu jsme si více a více připomínali téma svoboda. Na besedu k nám do školy přišeli pan Klepek a pan Kocáb, kteří nám vyprávěli o životě před rokem 1989, o nesvobodě, o sametové revoluci. My čtvrťáci jsme ještě debatovali o svobodě nad knihou Pavla Čecha A.  Ke konci měsíce jsme byli v planetáriu na programu Naší přírodou. Program doplňoval učivo vlastivědy a přírodovědy. Byli jsme pochváleni, kolik toho o České republice víme.  Mnozí z nás se zúčastnili výtvarné aukce pro Bratrskou školu. Byla to pro nás určitě zajímavá zkušenost. Poslední den v měsíci listopadu k nám do školy na besedu zavítali manželé Krásovi ze vzdělávacího a kulturního centra pro aktivní seniory Přístav 7. Jejich vyprávění o dosavadním životě jsme poslouchali se zaujetím a na naše dotazy manželé Krásovi velmi ochotně odpovídali.

I měsíc listopad nám utekl jako voda, překulil se do prosince a nastal čas adventní.

Zdraví Vás paní učitelka Katka

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít