Nová škola

Benefice pro Bratrskou ve Winternitzově vile

Na jaře 2019 jsme zahájili za podpory rodičů Bratrské školy benefiční akce. Přesun z krásné, ale malé budovy, kde jdou místnosti spočítat na prstech, bude finančně náročný. Cílem těchro akcí je pomoci s vybavením nových místností. Vlajkovou lodí benefičních akcí se stala Benefice pro Bratrskou ve Winternitzově vile! Díky velkorysé nabídce rodiny Cysařů nám byla na jeden večer - 23. dubna 2019  zapůjčena nádherná funkcionalistická Winternitzova vila, dílo architekta A. Loose. Večer, který jsme zde zažili, korespondoval s noblesou 1. republiky. O nádherný hudební zážitek se postarali recitálem rodiče naší školy paní Marianna Wesley a pan Marko Ivanovic - klavír a zpěv. Paní architektka H. Seho nás seznámila s projektem nové budovy a díky přítomnosti pana místostarosty Mareše a Vyhnánka došlo k intenzivnějšímu propojení spolupráce s MČ Prahy 7. Zároveň nám byla poskytnuta komentovaná prohlídka vily, kde také probíhala výstava modelů staveb architekta Loose, které zpracovala architektonická škola v Japonsku. Rodina Kozova zajistila raut pro všechny zúčastněné. Výtěžek této benefiční akce byl 32 000,-Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli.

Výtvarná aukce pro Bratrskou v Českém muzeu hudby

Druhou benefiční akcí byla Výtvarná aukce pro Bratrskou v Českém muzeu hudby dne 27. listopadu 2019. Na této aukci se dražila výtvarná díla našich žáků a také díla rodičů či přátel školy. Dětských i dospělých prací se dražilo vždy devět, tedy devatenáct děl. Zde náleží obrovské díky naší výtvarnici Míše Vaněčkové, která skompletovala veškerá výtvarná díla a vytvořila v podstatě profesionální katalog aukce. Celkem se vydražilo 118 000,-Kč. Jediné dílo, které nebylo ten večer vydraženo, byl betonový objekt s hrajícím radiem uvnitř. Už na aukci se ujala myšlenka, aby se stal základním kamenem nové školy a hned další den byla vyhlášena veřejná sbírka na základní kámen. Nakonec jsme sbírku ukončili v lednu, kdy se celkem sešlo 15 133,-Kč. Paní architektka má teď úkol najít základnímu kamenu čestné místo, jelikož hrající základní kámen jen tak někdo nemá. Po přičtení výtěžku za prodej výtvarných voucherů se celkem touto akcí vydělalo 144 120,-Kč. Peníze budou použity na vybavení výtvarného ateliéru. Odměnou pro rodiče, kteří se účastnili aukce, byla možnost vyhrát zážitkový voucher. Těch bylo celkem třicet a opět za všechny můžeme poděkovat jen a jen našim rodičům. Aby byl výčet rodičovských aktivit úplný, musím poděkovat Martině Delišové, která celou akci moderovala i dražila, paní Böhmové, která zaplatila pronájem muzea, paní Ivanovicové, která složila pouze pro naši školu písničku a ta na této akci poprvé zazněla. Osvědčená dvojice rodičů paní Wesley a p. Ivanovic /Duo Bratrská/nám opět poskytli krásný hudební zážitek. Celá akce byla společným dílem rodičů, dětí a pedagogů Bratrské školy a troufám si napsat, že na ni jen tak nezapomene. Děkuji všem, kteří se jí jakýmkoliv způsobem účastnili!

8. 12. 2019 Pavlína Radová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Váš e-mail byl odeslán

Zavřít

Děkujeme

Váš e-mail jsme uložili do naší databáze.

Zavřít

Odhlášeno

Novinky již nebudete dostávat. Kdykoliv se můžete znovu přihlásit.

Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít
Zavřít