Zpráva od nehoralů usilovně chodících do školy

Celý týden se nesl ve znamení plavby na Noemově arše.

Hned v pondělí jsme se vydali do zoologické  zahrady poohlédnout se, která zvířata vezmeme s sebou, shodli jsme se, že si opravdu všechna zaslouží plout s námi, i když pavilon Afrika zblízka, kde jsme si chtěli prohlédnout pavouky a šváby byl zavřený..  Před tím jsme si ale celý příběh přečetli. A vrátili jsme se k němu ještě i ve čtvrtek, kdy jsme si ho s Matrou i celý zahráli se zvířátky a lodí. Hodně jsme i přemýšleli, třeba jak k tomu vlastně došlo, že se Bůh rozhodl svět zaplavit potopou, co to znamená, když jsme poslušní a koho máme být poslušní. Také o tom, jak je možné, že je na světě zlo, když Bůh je jen láska. A kdo to z vás neví, stačí, když poprosí Martu, aby mu vyprávěla příběh o holiči.

V úterý jsme křídami malovali na velké papíry zvířata a při angličtině jsme si povídali také tento příběh a dozvěděli jsme se mnoho jiného o zvířatech pro změnu anglicky. Každé ráno jsme si pro radost zahráli nějakou tmelicí hru, třeba klubíčkovou pavučinu nebo prostěradlo či hned v pondělí představovací tleskačku, to abychom všichni byli jedna velká rodina.

Ve středu jsme se rozdělili na dvě skupiny a souběžně jsme tvořili zvířata v grafice a v keramice plstili andílky, květiny, panenky i spoustu jiného. Ve čtvrtek jsme se pak vydali přímo na výstavu Noemova archa do Národního muzea, kde jsme se nejen dívali, ale i si zahráli hry. Pak nás čekala velmi zajímavá prohlídka s průvodkyní na výstavě Světlo a život, ani se nám odsud nechtělo, tolik toho tady bylo ke zkoumání. V pátek jsme si snažili vzpomenout na to, co jsme se dozvěděli a vyplnit pracovní listy k těmto dvěma výstavám. Všichni jsme si zasloužili velkou jedničku. A nakonec jsme se vypravili do Národní galerie prohlédnout si obrazy nejen zvířat a symbolicky jsme tento týden ukončili malováním u obrazu Nebeští ptáci.

A teď nám nezbývá nic jiného, než se těšit na zítra na své spolužáky a své paní učitelky i na učení, co nás zase čeká